Muzyczne odkrycia miesiąca – lipiec 2014

Muzyczne odkrycia miesiąca – lipiec 2014

IMG_1220

Już kiedy zaczynałem planować wygląd tego bloga wiedziałem, że będę chciał wypełnić go bardzo dobrymi jakościowo treściami, a w szczególności muzyką. Jestem mocno wciągnięty w muzykę (mało kto zdaje sobie sprawę jak bardzo) i co chwilę znajduję dziesiątki nowych utworów, dlatego pod koniec każdego miesiąca będę wybierał te najlepsze, żebyście mogli zachwycać się nimi razem ze mną.

Na końcu wpisu dorzucam playlistę ze wszystkimi utworami z tego wpisu i będę robił tak zawsze,  żeby było wam wygodniej słuchać.

Zaczynamy!

 

Raury – God’s Whisper

Raury to osiemnastolatek (!) ze Stanów. Jego muzyka i teledyski są tak dopracowane, że pewne jest, że stoi za nim jakaś potężna wytwórnia, jednak nie można odmówić mu talentu. Jest diabelnie zdolny. Ma ambicję żeby być głosem swojego pokolenia, a przynajmniej tej jego części, która buntuje się przeciwko powszechnie obowiązującym zasadom. I chociaż do tej pory słyszało o nim tylko kilkadziesiąt tysięcy osób, to zmieni się to już za chwilę, bo jego piosenka „God’s Whisper” znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Lucy” ze Scarlett Johansson i Morganem Freemanem, który właśnie miał swoją premierę.

(jeśli film ci się nie wyświetla – obejrzyj go na Youtube)

 

BOKKA – Town of Strangers

Jak można robić tak dobrą muzykę? BOKKA to kolejny zespół, którego nazwę możecie wymienić słysząc narzekania znajomych na jakość polskiej muzyki. Doskonały utwór, genialny teledysk, tutaj wszystko do siebie pasuje.

Polska muzyka na światowym poziomie.

(jeśli film ci się nie wyświetla – obejrzyj go na Youtube)

Soko – I’ll Kill Her

Uwielbiam taką muzykę. Jest bardzo szczera i piękna. Trochę smutna, ale naprawdę uważacie, że w życiu nie ma miejsca na tego typu emocje?

Według mojej koleżanki ta piosenka Soko jest trochę „przegadana”. Według mnie zdecydowanie nie jest.

(jeśli film ci się nie wyświetla – obejrzyj go na Youtube)

 

Sting – The Last Ship / What Have We Got

Pewnie nie wiedzieliście, że Sting stworzył musical? Opowiada o przystani w jego rodzinnym mieście, o ludziach tam pracujących, jest genialny i wypełniony folkowymi wpływami. Nawiasem mówiąc, Sting poszedł w ten sposób w stronę, w którą idzie coraz więcej „starych wyjadaczy”, na przykład Mark Knopfler (posłuchajcie „Privateering”!).

Mam dla was dwa utwory, których trzeba posłuchać. Pierwszy to tytułowy „The Last Ship”, drugi to „What Have We Got”. Jeśli wam się spodoba, to cały występ możecie obejrzeć tutaj [KLIK!].

(jeśli film ci się nie wyświetla - obejrzyj go na Youtube)

(jeśli film ci się nie wyświetla – obejrzyj go na Youtube)

 

FKA twigs – Two Weeks

A na sam koniec bardzo zmysłowy utwór od mojej (równie zmysłowej ;)) koleżanki.

(jeśli film ci się nie wyświetla – obejrzyj go na Youtube)

 

Podobało wam się? Kolejny odcinek cyklu za miesiąc.

Jeśli chcecie słuchać nowych rzeczy częściej, zaglądajcie na fanpage bloga [KLIK!], Twittera [KLIK!] i mój profil prywatny [KLIK!].  Będę wrzucał tam dużo świetnych utworów.

 

PLAYLISTA Muzyczne odkrycia miesiąca – lipiec 2014 [KLIK!]

—————–

Nie podlinkuję autora zdjęcia, bo to ja nim jestem.