Muzyczne odkrycia miesiąca – październik 2014

Muzyczne odkrycia miesiąca – październik 2014

Crossed sight

Zaczynamy czwarty odcinek!

Już kolejny raz mam dla was najlepsze utwory spośród tych, które usłyszałem w tym miesiącu po raz pierwszy, albo o których przypomniałem sobie po bardzo długim czasie. Tym razem wybrałem ich sześć.

Dorzuciłem też kilka bonusów dla was. Znajdziecie je na końcu wpisu.

Fever Ray – Keep The Streets Empty for Me

Ta piosenka bardzo kojarzy mi się z Kate Bush i Eivør Pálsdóttir (przy okazji, jeśli nie znacie Eivør, zmieńcie to, bo warto ją znać).

Curly Heads – Young Talk

Świetny zespół rewelacyjnego Dawida Podsiadło, czyli wokalisty, który ma warunki do tego, żeby zrobić światową karierę i jestem przekonany, że ją zrobi.

Curly Heads warto posłuchać chociażby po to, żeby po raz kolejny zachwycić się jego głosem. Warto też iść na ich koncert, ja prawdopodobnie pójdę.

Halla Norðfjörð – The Bridge

Halla to folkowa artystka z Islandii. Byłem w tym miesiącu na jej koncercie (w tym samym miejscu w którym odbył się koncert Budynia, kliknijcie tutaj żeby przeczytać moją relację z niego), było cudownie i bardzo klimatycznie. Mógłbym słuchać takiej muzyki bez końca, zresztą tak właśnie robię, bo utworu „The Bridge” przesłuchałem już dobre kilkadziesiąt razy.

Sonar Soul – The Dive feat. Justyna Święs 

Justyna Święs to wokalistka The Dumplings. I tak naprawdę nie muszę mówić niczego więcej, bo to nazwisko i ta nazwa gwarantuje dobrą jakość, ale lubię mówić o muzyce, więc dodam jeszcze, że ten utwór jest rewelacyjny, a jeśli The Dumplings będą dalej rozwijać się w takim tempie, to przy odrobinie szczęścia będą niedługo znani na całym świecie i nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Kito & Reija Lee – Starting Line

Jeszcze więcej elektroniki, czyli całkowicie zmieniamy klimat. Miłość od pierwszego usłyszenia.

Sometime – Heart of Spades

Kompletnie nie podoba mi się początek tego utworu, za to później jest już świetnie. Dobry refren i głos podobny do głosu wokalistki z The Asteroids Galaxy Tour (chociaż zdecydowanie nie aż taki dobry).

Bonusowe linki: 

PLAYLISTA muzyczne odkrycia miesiąca – październik 2014 [KLIK!] - tworzona specjalnie dla was, dla waszej wygody, żebyście nie musieli włączać każdej piosenki osobno i mogli zająć się czymś innym, słuchając „MoM” w tle, jeśli tak wolicie.

Nawiasem mówiąc, wszystkie dotychczasowe playlisty możecie znaleźć na moim kanale na Youtube.

Z kolei pod tym linkiem [KLIK!] macie dostęp do wszystkich części „Muzycznych odkryć miesiąca”, jakie się do tej pory pojawiły.

Polecam też zapętlone.pl, dzięki Kasi odkryłem Fever Ray, którego utwór jest pierwszym na tej playliście. Zajrzyjcie do niej, znajdziecie tam mnóstwo świetnej muzyki.

***

A jeśli wy odkryliście ostatnio coś ciekawego i wartego uwagi, podeślijcie to albo wrzućcie link w komentarzu, będzie świetnie jeśli więcej osób zyska okazję do posłuchania dobrej muzyki.

  • http://www.zapetlone.pl/ Kasia Kowalska

    Awww, dzięki za polecenie! <3