Podaj dalej #1

laptop

Tak jak zapowiadałem w czwartek, dzisiaj startujemy z „Podaj dalej”, czyli cyklem zawierającym najciekawsze linki w sieci na wszystkie możliwe tematy.

Kolejne części tego cyklu, tak jak wszystkich innych, będą pojawiały się co miesiąc (a konkretnie: zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca o 20:00).

Nie zamierzam określać stałej liczby linków, które będę tu wrzucał, ale będzie to coś pomiędzy 7 a 15.

Ok, zaczynamy.

*

„Magiczny składnik” to jeden z najlepszych i najbardziej profesjonalnych blogów kulinarnych jakie znam. Ostatnio trafiłem tam na przepis na chipsy z bekonu karmelizowanego w whisky. Nie można nie sprawdzić, jak to smakuje.

*

A tutaj piszą, że truskawki dobrze smakują w połączeniu z pieprzem, a frytki w połączeniu z czekoladowym milkshakiem. I podają jeszcze osiem podobnych przepisów. Trochę trudno w to uwierzyć, ale dlaczego by nie spróbować?

*

Każdy wie, że make-up robi różnicę, ale czasami ciężko jest uwierzyć, że aż tak ogromną.

*

Pewnie jecie dużo białego pieczywa. Wiedzieliście, że kilogram chleba zawiera zwykle około 19 g soli, czyli cztery (!) razy tyle, ile wynosi maksymalne dzienne spożycie zalecane przez WHO? A to tylko jedna z pięciu wad białego pieczywa, które podane są TUTAJ.

*

Najbardziej epickie okulary przeciwsłoneczne na świecie są już w sprzedaży. Deal with it!

*

Jedyny właściwy sposób krojenia arbuza. Mała rzecz, a cieszy.

*

Zabawna rzecz, potwierdzono informację, że rosyjskie wojsko było na Ukrainie w czasie katastrofy samolotu, a udało się to zrobić tylko dlatego, że… jeden z rosyjskich żołnierzy zrobił sobie selfie i wrzucił ją na Instagram, później wystarczyło sprawdzić z jakich miejsc publikował kolejne zdjęcia.

(Dla tego żołnierza jest to pewnie mniej zabawne, nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że już dostał kulkę w łeb).

*

A propos. Gdybyście chcieli wiedzieć, jak długo można przeżyć z odrąbaną głową, to pewien Rosjanin oczywiście już to sprawdził. [jeśli automatycznie przekierowuje was na niewłaściwą stronę - wklejcie ten link: http://polish.ruvr.ru/2014_02_10/Ile-mozna-przezyc-z-odrabana-glowa/]

*

Wiedzieliscie, że ostatnio komputer zdał Test Turinga?

*

Większość rzeczy, które widzimy na filmach jest tworzona w komputerze. Niby każdy to wie, ale zobaczenie jak to wygląda w praktyce to zupełnie inna sprawa. Pod linkiem [O, TUTAJ] między innymi zdjęcia z planu „Gry o Tron”, „Hobbita” i „The Walking Dead”

*

A na koniec zajrzyjcie na ostatnią stronę Internetu. Ja jeszcze nigdy jej nie posłuchałem.

Tags from the story
, ,
 • http://obserwatoor.blogspot.com/ obserwat00r

  Z Mejkapami miałem już do czynienia w realu. Potwierdzam – naprawdę można się zdziwić. Zawsze się zastanawiam, po co te maski. O ile podoba mi się podkreślenie swoich rysów twarzy o tyle takie mocne maskowanie podpinam pod brak akceptacji siebie.

  Extra wpis! Dziękuję za dobrą dawkę ciekawych informacji.

  • http://kacperzamojski.pl/ Kacper Zamojski

   Dzięki!
   Na początku stycznia zbiorę linki z ostatnich dwóch miesięcy, będzie tego sporo więc jeśli tak spodobały Ci się poprzednie części to zapraszam ;)

 • Pingback: Podaj dalej #5 | KACPERZAMOJSKI.PL