Podaj dalej #2

aparat

Kolejna część „Podaj dalej”, czyli cyklu z najciekawszymi linkami w sieci na wszystkie interesujące tematy.

Zaczynamy!

*

Odkryłem ostatnio najlepszy program kulinarny na świecie. Nazywa się Vegan Black Metal Chef. Pewnie już wiecie mniej więcej, czego się spodziewać, a w rzeczywistości będzie jeszcze lepiej (i bardziej mrocznie) niż myślicie.  

*

20 sposobów, w jakie mogłaby być podzielona Europa. Atlas of Prejustice dzieli ją na przykład na według tego co piją mieszkańcy lub według tego, czy używają masła, czy oliwy. Zabawna (i całkiem prawdziwa) ciekawostka.

*

Znacie Tattwę? Jest jedną z moich dwóch ulubionych blogerek, a to jeden z jej najlepszych tekstów. 

*

Oculus chce podpiąć pod Facebooka grę MMO, w którą będzie grał miliard ludzi. MILIARD. I to nie jest żart.

*

20 miast z najlepszymi muralami na świecie. Bardzo dużo oglądania i mnóstwo okazji do wyrażania szczerego zachwytu. Nasza Łódź na drugim miejscu!

*

Uwiebiam kreatywne rozwiązania, a te opakowania są tak świetne, że od razu mam ochotę kupić opakowane w nie produkty.

*

Bardzo dobry artykuł (już trochę stary, ale wciąż w miarę aktualny) o tym co konflikt Rosji z Ukrainą oznacza dla Polski z bloga profesora Rybińskiego. Nie zgadzam się tylko z ostatnim akapitem. Profesor zawsze posługuje się twardymi danymi i miedzy innymi dlatego to jedna z czterech najbardziej wartościowych opinii na ten temat, z którymi się spotkałem, a możecie mi wierzyć, że przez ostatnie miesiące śledzę pod tym kątem wszystkie dostępne kanały informacji.

*

Wymyślono długopis, którym można pisać w 100 tysiącach kolorów. Nie żartuję.

*

Świetny wywiad z Karolem Wnukiewiczem, który wspólnie z Michałem Sadowskim założył Brand24. Zaledwie dwa lata temu Paweł Tkaczyk wspomniał o nich pierwszy raz na Blog Forum Gdańsk, a w tym momencie są już bardzo znaną firmą zajmującą się monitoringiem mediów. To robi wrażenie. W Polsce osiągnęli już bardzo dużo, a ponieważ myślą globalnie, to właśnie pukają do drzwi Doliny Krzemowej.  Bardzo im kibicuję.

[Proseedmag.pl automatycznie przekierowuje na swoją stronę główną, żeby przeczytać wywiad wpiszcie w wyszukiwarkę "Proseedmag Karol Wnukiewicz", łatwo znajdziecie go w ten sposób].

*

Znacie Loesje? To organizacja, która działa w prawie trzydziestu krajach, której członkowie tworzą kreatywne hasła w rodzaju „Nie rozmawiaj z nieznajomymi, bo jeszcze kogoś poznasz” albo „Nie krzywdź drzew, bo dostaniesz z liścia”. Koszulkowo właśnie rozpoczęło z nimi współpracę, a to świetna informacja. Ja na pewno wybiorę coś dla siebie.

*

Na koniec kolejny rewelacyjny wywiad z „Wysokich obcasów”.  Tym razem to rozmowa z Jayne Amelią Larson, kobietą, która była kierowcą limuzyny i „Woziła arabskie księżniczki”. Kiedy napisała książkę o właśnie takim tytule, w której opisała ich rzeczywiste (niezbyt grzeczne) zachowania i zwyczaje, zaczęła dostawać pogróżki. Przeczytajcie jak najszybciej, bo możliwe, że za jakiś czas będzie to możliwe tylko za opłatą.

————————–

„Podaj dalej” jest cyklem zawierającym najciekawsze linki w sieci na wszystkie możliwe tematy. Kolejne części tego cyklu publikuję co miesiąc (a dokładniej - zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca o 20:00).

Link do części pierwszej – [KLIK!]

Tags from the story
,