Podaj dalej #3

bańki

To trzecia część „Podaj dalej”, czyli cyklu z najlepszymi linkami w sieci na najbardziej interesujące tematy.

Zaczynamy!

*

Na początek bardzo zabawna i prawdziwa kolorowanka dla dorosłych. Mi najbardziej spodobały się kartki na walentynki i szukanie wyjścia z friendzone w formie labiryntu, ale można tam znaleźć znacznie więcej dobrych pomysłów.

*

Ktoś zrobił eksperyment, w którym chciał sprawdzić, jak podrywają mężczyźni na jednym z portali internetowych. Jest gorzej niż można było się spodziewać. Poziom wysyłanych przez nich wiadomości jest naprawdę tragiczny.

*

Wywiad z Tomaszem Siemoniakiem. Jest już po części nieaktualny, ale ciągle zawiera na przykład argumenty ministra, które w dużej części są tak absurdalne i nietrafione, że ciężko brać je na poważnie i tak właściwie to pozostaje tylko się z nich śmiać. Na przykład:

<REDAKTOR> Zupełnie niespodziewanie pojawiła się dyskusja o tym, czy amerykańska tarcza antyrakietowa w Redzikowie zagraża Rosji. „Der Spiegel” napisał, że Polska i kraje bałtyckie chcą, aby była ona skierowana przeciwko Rosji, ale Niemcy nie chcą się na to zgodzić. Zastępca rzecznika rządu niemieckiego powtarza, że tarcza nie może być skierowana przeciwko Rosji.
<TOMASZ SIEMONIAK> Tarcza nie jest skierowana przeciw Rosji, a Polska wcale się tego nie domaga. Przesądzają o tym uwarunkowania techniczne, o których wszyscy doskonale wiedzą.
<REDAKTOR> Faktem jest, że pociski SM-3IIA, które będą zainstalowane w Redzikowie, są zdolne zestrzelić rosyjskie pociski średniego zasięgu.
<TOMASZ SIEMONIAK> Instalacja antyrakietowa, w tym jej część w Redzikowie, której budowa zakończy się w 2018 r., będzie służyć do zestrzelenia pojedynczych rakiet, Rosja ma ich setki.

 

(Skomentowałbym tą wypowiedź, ale naprawdę nie chcę nikogo obrażać).

 

*

Ta dziewczynka ma 9 lat, jest bardzo mądra jak na swój wiek, mieszka w Dubaju i… uczy się latać. Dobrze zrobiony krótki film.

*

Jak widać na tej świetnej ikonografice [KLIK!], są dwa typy ludzi. Do którego z nich ty należysz?

*

Bardzo ciekawy wywiad o zagubionych mężczyznach i zaradnych kobietach z profesorem Zimbardo.

*

Według tego artykułu artystka Lana Newstrom wystawia w galerii i sprzedaje niewidzialne prace, a ludzie płacą za nie duże pieniądze (mimo tego, że to, co kupują nie istnieje). Przeglądałem komentarze, żeby zorientować się czy to prawdziwa informacja, ale ciągle nie jestem tego stuprocentowo pewien.

Rozbawiła mnie wypowiedź artystki, która stwierdziła: “Just because you can’t see anything, doesn’t mean I didn’t put hours of work into creating a particular piece”.

I nie zdziwiłbym się, gdyby taka wystawa naprawdę powstała. Mało rzeczy może mnie zdziwić jeśli chodzi o sztukę. To, czy miałoby to sens, czy nie, to już inna sprawa, za to na pewno sprzedawanie nieistniejących prac byłoby najbardziej opłacalnym biznesem na świecie.

*

Miał 20 lat i około dwóch tysięcy złotych oszczędności, gdy stworzył markę odzieżową. Po półtora roku działalności bluzy Aloha From Deer noszą takie gwiazdy jak Robbie Williams czy Anja Rubik
Miał 20 lat i około dwóch tysięcy złotych oszczędności, gdy stworzył markę odzieżową. Po półtora roku działalności bluzy Aloha From Deer noszą takie gwiazdy jak Robbie Williams czy Anja Rubik

„Miał 20 lat i około dwóch tysięcy złotych oszczędności, gdy stworzył markę odzieżową. Po półtora roku działalności bluzy Aloha From Deer noszą takie gwiazdy jak Robbie Williams czy Anja Rubik.”

Właśnie w taki sposób przedstawiony jest bohater tego wywiadu [KLIK!]. Można jeszcze dodać, że pierwsza partia bluz, jaką wyprodukował została sprzedana w 10 minut, a fanpage jego firmy ma ponad 300 tysięcy fanów. Na mnie robi to ogromne wrażenie.

*

Na koniec coś naprawdę mocnego.

7 tysięcy lat temu Ziemię odwiedziła na kielichu-klepsydrze cywilizacja mesjaszy pochodząca z gwiazdy Oriona. Nie, to nie jest prawda. Ale i tak ktoś bardzo obszernie to opisał, zdradzając przy okazji 3,1 tysiąca tajemnic.

——————-

„Podaj dalej” jest cyklem zawierającym najciekawsze linki w sieci na wszystkie możliwe tematy. Kolejne części tego cyklu publikuję co miesiąc (a dokładniej – zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca o 20:00).

Chcesz więcej?

Link do części pierwszej [KLIK!]

Link do części drugiej [KLIK!]

Tags from the story
,

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>