Za miesiąc skończę pisać swojego pierwszego e-booka

pisanie pierwszego ebooka

A zaczynam pisać go dzisiaj.

Od zawsze chciałem pisać, a odkąd stało się to jednym z moich głównych marzeń, prawie codziennie siadałem przed komputerem albo brałem do ręki długopis i zapełniałem kartki wyrazami. Przez te wszystkie lata zebrałem ponad tysiąc stron notatek, a pisałem wszystko: piosenki, artykuły, felietony, opowiadania.

Zawsze jednak chciałem napisać coś większego, dłuższą formę, skończoną spójną całość. Do tej pory nigdy tego nie zrobiłem, zacząłem co prawda pisać kilka książek, ale one zawsze wydawały mi się niewystarczająco dobre i nigdy nie chciałem ich skończyć.

Czas to zmienić.

Tak, chcę napisać e-booka w miesiąc. Bardzo chcę. A realizowanie swoich kolejnych marzeń w ramach trzydziestodniowych wyzwań pokazało mi, że chcieć to móc i że jeśli podejmę się jakiegoś wyzwania to zrobię wszystko żeby je zrealizować.

A to właśnie kolejne z tych wyzwań. Szczerze mówiąc w tym miesiącu miałem spróbować zupełnie innej, znacznie mniej wymagającej rzeczy. Stwierdziłem jednak, że postawię sobie poprzeczkę wyżej i napiszę e-booka w miesiąc, choć może wydawać się to nieco abstrakcyjne – to mało czasu na napisanie takiej dłuższej publikacji.

Nie jestem w stanie zdradzić szczegółów, bo sam ich jeszcze do końca nie znam.

Mam ogólny zarys tego jakie myśli chcę w nim zawrzeć i roboczy tytuł. Poza tym tylko kilka pierwszych zapisanych zdań i nic więcej. Startuję od zera, ale za miesiąc e-book będzie napisany.

Wiesz, ja cały czas mówię sobie i staram się pamiętać, że życie jest pełne tylu możliwości że grzechem byłoby z nich nie skorzystać.

Ja w poprzednich miesiącach zrobiłem wiele rzeczy, których zawsze chciałem spróbować: nauczyłem się podstaw hiszpańskiego, przeszedłem na dietę informacyjnąmedytowałem przez cały miesiąc, postanowiłem że przestanę narzekać. Wszystko opisałem na tym blogu. A teraz nadszedł czas na to żeby napisać e-booka.

Ty na pewno też masz coś takiego – rzecz której zawsze chciałeś spróbować. Pomyśl co chcesz zrobić. Pomyśl do kiedy to chcesz zrobić. I po prostu to zrób. To dobra chwila żeby zacząć.