Lista wyzwań

To pełna lista wyzwań z krótkimi opisami, linkami do poszczególnych wpisów i innymi przydatnymi materiałami.

Czym są wyzwania i dlaczego zacząłem je podejmować?

Trzydziestodniowe wyzwania to seria eksperymentów, konkretne próby nauczenia się nowych umiejętności. W pewnym momencie w swoim życiu stwierdziłem, że nie chcę przeżywać szarych, podobnych do siebie dni – chcę żeby chwile, które przeżywam, były po pierwsze wyjątkowe, a po drugie warte zapamiętania.

Chciałem za wszelką cenę uniknąć rutyny w swoim życiu, realizować marzenia i zobaczyć jak daleko można przesunąć granicę i jak wiele można osiągnąć w krótkim czasie.

Lista wyzwań

Wyzwanie nr 1  – Nauczyć się języka hiszpańskiego w miesiąc

Okazało się to dużo prostsze niż myślałem. Nauczenie się podstaw języka hiszpańskiego (na poziomie komunikatywnym, czyli tak bym potrafił porozumieć się na ulicy w codziennych sytuacjach) zajęło mi jedynie 60 godzin. Podstawą okazała się regularna, codzienna nauka oraz wykorzystanie przydatnych programów. Na początku miesiąca byłem na poziomie A1, a na jego końcu już na B1.

Wyzwanie nr 2 – Przejście na dietę informacyjną na miesiąc

Efekty były nawet lepsze niż się spodziewałem. Podczas tego miesiąca niemal całkowicie pozbyłem się FOMO (fear of missing out) oraz zaoszczędziłem ponad 100 godzin.

Wyzwanie nr 3 – Medytacja dwa razy dziennie przez miesiąc

Medytacja poranna sprawdziła się rewelacyjnie, a medytacja wieczorna gorzej niż się spodziewałem. Jednak przez ten miesiąc zrozumiałem jak duży “śmietnik” mamy w głowie i zapanowałem przynajmniej w części nad swoimi myślami – przestałem prowadzić bez przerwy tak intensywny dialog wewnętrzny i jestem w stanie skupić swoje myśli na jednej rzeczy na dłuższy czas niż dotychczas.