Lista wyzwań

Czym są wyzwania?

Trzydziestodniowe wyzwania to więcej niż seria eksperymentów. To produktywność i organizacja czasu w praktyce.

Testuję w ten sposób nowe rozwiązania oraz sprawdzam, co można osiągnąć i jakie zmiany wprowadzić w tak względnie krótkim czasie, mając do dyspozycji tylko miesiąc.

Lista wyzwań

To lista wyzwań z krótkimi opisami, linkami do poszczególnych artykułów i innymi przydatnymi materiałami.

Wyzwanie nr 1  – Nauczyć się języka hiszpańskiego w miesiąc

Okazało się to dużo prostsze niż myślałem. Nauczenie się podstaw języka hiszpańskiego (na poziomie komunikatywnym, czyli tak bym potrafił porozumieć się na ulicy w codziennych sytuacjach) zajęło mi jedynie 60 godzin. Podstawą okazała się regularna, codzienna nauka oraz wykorzystanie przydatnych programów. Na początku miesiąca byłem na poziomie A1, a na jego końcu już na B1.

 

Wyzwanie nr 2 – Przejście na dietę informacyjną na miesiąc

Efekty były nawet lepsze niż się spodziewałem. Podczas tego miesiąca niemal całkowicie pozbyłem się FOMO (fear of missing out) oraz zaoszczędziłem ponad 100 godzin.

Wyzwanie nr 3 – Medytacja dwa razy dziennie przez miesiąc

Medytacja poranna sprawdziła się rewelacyjnie, a medytacja wieczorna gorzej niż się spodziewałem. Jednak przez ten miesiąc zrozumiałem jak duży “śmietnik” mamy w głowie i zapanowałem przynajmniej w części nad swoimi myślami – przestałem prowadzić bez przerwy tak intensywny dialog wewnętrzny i byłem w stanie skupić swoje myśli na jednej czynności przez dłuższy czas niż dotychczas.

 

Nie wiesz od czego zacząć?