Sztuczna inteligencja, prawo, transhumanizm

kacper zamojski

Nazywam się Kacper Zamojski.

Zajmuję się prawem sztucznej inteligencji i robotyki oraz wpływem rozwoju SI na prawo pracy i rynek pracy.

Tworzę treści na tematy SI, prawa SI oraz transhumanizmu.

Decyzję, by związać z tym swoją karierę, podjąłem z trzech powodów: Po pierwsze, jest to moją największą pasją. Po drugie, posiadam wykształcenie w tym kierunku. Wreszcie, po trzecie, uważam, że to jeden z obszarów, które w największym stopniu wpłyną na przyszłość ludzkości.

Aktualnie pracuję nad swoją pierwszą książką dotyczącą sztucznej inteligencji (więcej informacji już niedługo).

Prywatnie gram na gitarze, trenuję i czytam fantastykę naukową. Poza tym cenię starego rocka, dobre jedzenie, ambitne filmy i wciągające seriale.

Gdzie jeszcze można mnie znaleźć?

Social media:

 Instagram: kacperzamojski  – aktualności, bardziej prywatne zdjęcia i stories,  tworzenie treści “od kuchni” (a od czasu do czasu ankiety dla czytelników oraz Q&A).

Facebook: Kacper Zamojski – aktualności i informacje o nowych artykułach i innych publikacjach.

Twitter: KacperZamojski – drobne konto, na które wrzucam notki i podsumowania w trakcie robienia researchu do różnego rodzaju publikacji. Dużo dodatkowych treści i ciekawostek.

E-mail: kazamojski@gmail.com

Podziel się followem:

Follows

Wybierz temat

Prawo sztucznej inteligencji

Kompleksowe omówienie wpływu rozwoju sztucznej inteligencji na prawo oraz poszczególnych aspektów prawnych związanych z SI; prognozy dotyczące przyszłych wyzwań dla prawodawstwa.

Sztuczna inteligencja a gospodarka

Czwarta rewolucja przemysłowa, czyli jak rozwój sztucznej inteligencji wpłynie na światową i krajową gospodarkę oraz na rynek pracy.

Transhumanizm

Jak będzie wyglądała przyszłość ludzkości, czyli relacje na linii człowiek-technologia oraz nasze funkcjonowanie w erze cyborgizacji, AGI i podboju kosmosu.

Sztuczna inteligencja w kulturze

Sylwetki wizjonerów, wywiady oraz polecenia i recenzje książek, filmów i innych publikacji dotyczących sztucznej inteligencji.

Nie wiesz od czego zacząć?