20 inspirujących cytatów, które zmienią twoje życie

inspirujące cytaty które zmienią życie

Jest wiele poradników, książek z cytatami, zbiorów złotych myśli, zdań na ładnym tle, które możesz wrzucić sobie na pulpit. Widziałem ich już tysiące, a chociaż większość z nich to powielane w nieskończoność truizmy, to co najmniej kilkadziesiąt było na tyle dobrych, że potrafiło zmienić mój sposób myślenia albo upewniało mnie, że idę w dobrym kierunku.

Chcę się tym z wami podzielić. Oto 20 spośród najbardziej wartościowych zdań, jakie przeczytałem w moim życiu. 20 zdań, które zmienią w Tobie coś na lepsze.

1. Największym bogactwem człowieka jest czas, który pozostaje z życia po odliczeniu wszystkich godzin wypełnionych obowiązkami wobec społeczeństwa i koniecznymi staraniami o zapewnienie sobie możliwości materialnego istnienia.

- Janusz A. Zajdel, „Limes Inferior”

2. Wiedza zapewni ci potęgę, a charakter uznanie.

- Bruce Lee

3. Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zakłócił wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.

- Steve Jobs

4. Każdy człowiek, którego potomność nazwała wielkim, każdy człowiek, któremu powiodło się w życiu, osiągnął wielkość bądź sukces na tyle właśnie , na ile zdołał skupić się na celu i konsekwentnie dążyć w jednym wytyczonym kierunku.

- Orison Swett Marden

5. Całe nasze życie to działanie i pasja. Unikając zaangażowania w działania i pasje naszych czasów, ryzykujemy, że w ogóle nie zaznamy życia.

- Herodot

6. Ludzie są szczęśliwi dokładnie w takim stopniu, w jakim chcą być szczęśliwi.

- Abraham Lincoln

7. Ludzie porzucają swe marzenia, gdyż nie potrafią wyobrazić sobie ścieżki do ich realizacji.

- Jay Abraham

8. Ryzykujesz, gdy nie wiesz, co robisz.

- Warren Buffet

9. Nasze szczęście nie zależy od warunków zewnętrznych, ale od naszej postawy.

- Dale Carnegrie

10. Aby osiągnąć sukces, musisz ciężko pracować, nigdy nie rezygnować, lecz przede wszystkim powinieneś pielęgnować swą wspaniałą obsesję.

- Walt Disney

11. Wiedza jest bezwartościowa, jeżeli nie jest wykorzystywana do osiągnięcia określonego celu.

- Napoleon Hill

12. Dla mnie prawdziwymi ludźmi są szaleńcy ogarnięci szałem życia, chęcią zbawienia, pragnący wszystkiego naraz, ci, co nigdy nie ziewają, nie plotą banałów, ale płoną, płoną, płoną, jak race eksplodujące niczym pająki na tle gwiazd.

- Jack Kerouac

13. Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być.

- Charles Bukowski

14. Jedyna droga do sukcesu prowadzi przez podjęcie zmasowanych i  pełnych determinacji działań

- Anthony Robbins

15. Umysł człowieka sukcesu skupia się na najlepszym. Dlatego staje się on najlepszy.

- Wallace D. Watties

16. Dostaniesz to, o czym marzysz, jeśli pomożesz innym ludziom w osiągnięciu tego, o czym oni marzą.

- Zig Ziglar

17. Najprostszą drogą do zmiany jest poznanie jak największej ilości osób, które robią to, co my także chcemy robić, osiągają to, co my chcemy osiągnąć, i utrzymywanie z nimi kontaktu.

- Miłosz Brzeziński

18. Nic nie potrafi nadać naszemu życiu większej mocy niż skupienie wszystkich sił na ograniczonej liczbie celów.

- Nido Quebein

19. Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.

- Arystoteles

20. Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.

- Albert Einstein

Przeczytanie tych cytatów i wcielenie zawartych w nich rad w życie to przepis na sukces. Prawda jest taka, że i tak przez całe życie uczymy się od innych ludzi, a skoro tak, to dlaczego miałbyś nie wykorzystać wiedzy posiadanej przez tych najlepszych?

3 Comments

  • ” Jeśli ograniczasz swoje wybory tylko do tego, co wydaje się możliwe lub rozsądne, odgradzasz się od tego, czego naprawdę pragniesz, a tymsamym idziesz na gorzki kompromis.” Robert Fritz

    • Po tak długim czasie przeczytałem ten komentarz jeszcze raz i teraz podoba mi się jeszcze bardziej, niż kiedyś. Sama prawda, warto zapamiętać ten cytat i sobie o tym przypominać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>